top of page
_61I9015_edited.jpg
Çiçek Çelenk 4

Kundalini Yoga, Vinyasa, Hamak Yogası,  Yüz Yogası

Şebnem Baydere

Yoga ile 2014 yılında tanıştım ve o gün bugündür matımdan kopmadan yolculuğuma devam ediyorum. Yoga Alliance onaylı Temel Yoga (Ayça Algün ile 200 Saat) ve Hamak Yogası (Önder Çevik L1) eğitmeniyim. Hamile Yogası eğitmenlik eğitimimi Semra Demirel ile tamamladım. Farklı bir stüdyo ile 2 yıllık bir ortaklık deneyiminin ardından Yoga Kalp Stüdyo'yu kurdum. Ekim 2020'de Feride Mehdizade ile Yüz Yogası eğitmenlik eğitimimi tamamladım. Son 2 yıldır da düzenli olarak workshop, eğitim ve kamplar düzenlemeye devam ediyorum.

Aynı zamanda Hamak Yogası ve Temel Seviye Yoga eğitmenleri yetiştiriyorum. 2021 yılında Ajai Alai Awakening ile tamamladığım Kundalini Yoga yolculuğum ve paylaşımlarım devam ediyor.  Evliyim ve bir oğlum var. Yoga uzun bir yol ve yolda olmak çok güzel.

_61I6217_edited.jpg
Çiçek Çelenk 4

Hatha Yoga, Hamak Yogası, Yin Yoga, Yoga Nidra

Merve Deveci

Hayatın koşuşturmacası içinde kendimi dinleyebileceğim ve huzur bulabileceğim bir şey ararken karşıma çıktı yoga. İyi ki de çıkmış, yoga öyle bir şey ki  başlayınca vazgeçilmiyor ve daha fazla serüvene katılmak istiyor insan. Kendimle çıktığım bu serüveni eğitimle pekiştirmek de kaçınılmazdı. Nihan Hantal ile aldığım Yoga Alliance onaylı 200 saatlik temel eğitimin yanında Semra Demirel ile hamile eğitimi aldım. Beni konfor alanımdan çıkaran, bir çok tecrübeyi tattıran Hamak Yogası eğitmenliğimi bu yoldaki en büyük destekçilerimden olan canım Şebnem Baydere'yle tamamladım. Aktif olarak Hatha Yoga, Hamak Yogası, Yoga Nidra ve Yin Yoga dersleri veriyorum. Gümüş Mor Alev ve Kelebek Enerjisi Uygulayıcısıyım. Yol uzun ve keyifli, yaşadığım her tecrübe bana yeni imkanlar sağlıyor ve bu olma hali beni daha mutlu yapıyor.

A61I2078_edited.jpg
Çiçek Çelenk 4

Yin Yoga, Tao Vinyasa, Vinyasa

Karya Polat

Yoga ile pandemi başlamadan hemen önce kavuştum ve hayatım büyük bir değişime uğradı. Pandemi ile birlikte evde yogaya uzun süreler ayırma fırsatı buldum ve 2021’de YogaKalp Stüdyoda 200 saat Yoga Alliance onaylı temel yoga eğitimimi (Şebnem Baydere ile) ve ardından yine YogaKalp Stüdyoda 50 saat Yoga Alliance onaylı yin yoga eğitimimi (Esra Küçükgökçe ile) tamamladım.
Aynı zamanda fizyoterapi alanında doktora eğitimime devam ediyorum ve yoganın bilim dünyasında varoluşunu hayranlıkla takip ediyorum.
Tüm bu süreçte yoganın bende karşılığı stres ile baş etme, dinginlik ve odaklanma oldu. Tüm heyecanım ile birlikte yoganın dingin alanını birlikte paylaşmak büyük mutluluk sebebi.

IMG-20201016-WA0028_edited.jpg
Çiçek Çelenk 4

Yin Yoga, Yoga Terapi, Reiki

Hande Ergün Anlı

Yoga ile tanışmam 2015 yılında oldu. Bu felsefe; sahip olduğu dinginlik, naiflik ve huzur ile beni içine aldı. Yogaya yönlenmemin bir diğer sebebi ise yaşamış olduğum migren ağrıları ve boynumdaki fıtık oldu. Ağrılara iyi geldiğini gördüğümde yogayı daha da derinlemesine ve doğru yapabilmek adına 2017 yılında Şerife Karahançer hocam ile 200 saatlik ‘Yoga Alliance Temel Eğitmenlik’ eğitimini aldım. Daha sonra ileri seviye modüllerini Berra Sertel ile ‘Yin Yoga’ ve Banu Çadırcı ile ‘Yoga Terapi’ olarak tamamladım.


Benim için yoga iyileşmek, şifalanmak anlamına geldi. Şimdi her geçen gün daha da iyiye gideceğimiz güzel kalplerle birlikte olmaya niyet ederek yoluma devam ediyorum..

IMG-20191127-WA0002_edited.jpg
Çiçek Çelenk 4

Hatha Yoga, Çocuk Yogası, Hamile Yogası

Begüm Eyilik

10 sene boyunca organizasyon şirketlerinde oldukça hızlı bir tempoda çalıştım. Keyifli ama yorucu olan bu süreçte zamanı kovalarken, anda kalmanın neredeyse imkansız olduğunu anladım. Biraz molaya ihtiyacım olduğunu fark ettim. Verdiğim molanın yavaşlattığı "ben" ise anda kalmanın yavaşlamak olmadığını, aslında tüm ihtiyacım olanın "denge" olduğunu anladı. İşte tam da bu noktada girdi hayatıma yoga... Hayatı normal akışında yaşarken anı kaçırmamayı nasıl başarırım acaba derken Pure Nefes Yoga'nın Irmak Bayındır ile 200 saatlik temel yoga eğitimine katıldım. Eğitim devam ederken Pure Nefes Yoga'da Sara Oktay'ın nefes ve meditasyon çalışmalarına katıldım. Nicole Ohme, Duygu Karaoğlan, Gülin Zeytunlu gibi değerli isimlerin atölye ve derslerinde yer aldım. Ayrıca Aylin Tokcan'dan Çocuk Yogası, Semra Demirel Uçar'dan da Hamile Yogası eğitimi aldım. 

Bütün bu süreçte "dengeyi" ararken, dengenin tam da içimde olduğunu, anı yaşamanın elimde olduğunu gördüm. Gördüklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak ise en büyük mutluluk oldu.

IMG-20220826-WA0038_edited.jpg
Çiçek Çelenk 4

Ashtanga Vinyasa

Rana Dişli

Görsel iletişim tasarımı ve sinema eğitimi aldıktan sonra uzun yıllar yayınevlerinde ve özel bir şirkette iş hayatıma devam ettim. İstanbul’da yaşadığım o yıllarda salon sporlarıyla; fitness, kick boks vb. ilgilendim. Yoga ile önceden tanışıyor olsak da, hayatıma bir daha çıkmadan girişi; 2016 yılında, ikinci oğluma hamile kaldığım süreçte oldu. Pratiklerime doğumdan sonra da devam edip, derinleştirdim. Ardından 200 saatlik eğitmenlik sertifikamı, Aylin Oğuz’dan alıp, tamamen bu alana yoğunlaştım. O sıralar her tarzı deneyimlemek için çeşitli hocaların derslerine girme ve beraber çalışabilme imkanı buldum. Ve bir gün girdiğim ashtanga dersi sonrası, beni çok etkileyen ve bütün sistemiyle içine çeken bu pratiğe tutuldum. Birbirini tekrar eden serilerden oluşan ashtanga yoganın, 1. Serisini uzun süre hocalarla pratik yaptıktan sonra, pandemiyle beraber, metodun getirdiği imkan ve alan ile, kendim düzenli pratik etmeye, uygulamaya başladım. Bir süre sonra seriyi ezberleyip, pozlarımı tamamladım ve ashtanga vinyasa hocalık eğitimimi, Mert Sözen’den aldım. 3 yıldır ders vermeye devam ediyorum. %99 pratik ve %1 teori metoduyla ilerleyen ashtanga yoga sistemi; güç, denge, esneklik, nefes ve meditasyonu içinde bulunduran, herkesin kendine bir yer bulabileceği, kendine düzenli bireysel pratik imkanı yaratabileceği, kocaman bir sistem. 
Yolda olmak, paylaşmak, beraber deneyimlemek, deneyimleri paylaşabilmek güzel

IMG-20191117-WA0008-2.jpg
Çiçek Çelenk 4

Yogalates, Temel Yoga

Ayça Güngör

Karadeniz yağmuru ile İzmir güneşinin harmanıyım.  Yoga ile pilates eğitmenliği almaya karar verdiğimde tanıştım. Bu zamana kadar beni bütünleyen birşeylerin eksikliğini kabuk gibi örttü, yaralarımı iyileştirdi. Temel seviye yoga eğitmenliğini Yoga Alliance Temel eğitmenlik eğitimimi Gülin Zeytunlu ve Pilates L1 eğitimimi Polestar Pilates (Tılsım Okay) ile tamamladım. 
Pratiklerime eşlik edecek güzel kalpleri matlarında ağırlamak beni heyecanlandırıyor..

sare_edited.jpg
Çiçek Çelenk 4

Nefes ve Meditasyon

Sare Çetin

2009 yılında Kaş'ta yaşadığım sırada yoga ve meditasyonla tanıştım. 2020 yılından Seçkin Çelebi'den Nefes ve Meditasyon Eğitmenlik Eğitimi aldım. Hayatın olağan akışının getirdiği stresle başa çıkabilmek için, sinir sisteminin rahatlamasına direk bağlantısı olan nefese odaklanma ve  meditasyon teknikleri ile stresle başa çıkabilme kapasitemi artırdığımı farkettim ve bu da hayatımda daha iyiye dönüştürebileceğim alanlarda enerjim olmasını sağladı. 5000 yıllık tarihe sahip olan ve her geçen gün tıp dünyasında yapılan araştırmalarla etkinliği kanıtlanan bu tekniklerin uygulayıcısı olmak beni çok heyecanlandırıyor.  Namaste 🙏🏻

bottom of page