top of page

Online Hamak Yogası Sertifika Programı (Sertifikalı ve Sertifikasız Alternatif İle)

Eğitmenlik becerilerinize Hamak Yogasını da eklemek ister misiniz? Eğer yüz yüze eğitimlerimize katılma fırsatınız yok ise, kendi hızınızda tamamlayabileceğiniz Online Eğitimlerimizden satın alabilirsiniz. Sertifikalı programı aldığınızda program bitiminde bize iletmeniz gereken bir ödeviniz olacak. Sertifikanızı ödevinizi başarı ile tamamladığınızda alıyor olacaksınız. Eğer eğitmenlik yapmak için değil de kendi pratiğiniz için bu programı alıyorsanız o zaman herhangi bir ödev teslimine gerek olmadan sertifikasız versiyonu alabilirsiniz.

Programın kapsamı:

Teorik Kısım:

Kurs Tanıtımı, Hamak Yogası Nedir ve Tarihçesi, Yoga Nedir?, Nefesin Önemi, Temel bir Nefes Çalışması, Hamak Yogası Faydaları, Hamak Yogası Nasıl Uygulanır?, Hamak Kumaşı ve Farklı Hamak Tipleri, Hamak Montajı, Hamağı Birlikte Yapalım, Güvenlik Önlemleri, Hamak Poz Kategorizasyonu, , Ders Sekanslama, Anlatım Dili, Dikkat Edilmesi Gerekenler, Ödevler.

 

Pratik Kısım:
Hamakla İlk T
emaslar, Diz Üzerindeki Hamak Yogası Pozları, Diz Üzerindeki Pozlar ile Örnek bir Akış, Oturarak Yapılan Pozlar (Hamak İçi), Oturarak Yapılan Pozlar (Hamak Dışı), Hamağa Oturarak Yapılan Pozlar Arası Örnek Akış, Ayaktaki Hamak Yogası Pozları Bölüm 1,Ayaktaki Hamak Yogası Pozları Bölüm 2
Ayaktaki Hamak Yogası Pozları Bölüm 3, Ayaktaki Pozlar Arası Örnek Akış, Aşağı Bakan Köpek ve Varyasyonları, Yere Dönük Yapılan Pozlar, Güneşe Selam A
Güneşe Selam B, Klasik Güneşe Selam, Hamakta Güneşe Selam Akışları, Ağaç ve Kelebek Pozları, Ters Duruşlar, Sırt Yere Dönük Pozlar, Savasana
Bazı Diğer Pozlar, Öğrendiklerimizle Örnek Akış.

 

Eğitmenler: Şebnem Baydere ve Merve Deveci

Şebnem Baydere: 

Yoga ile 2014 yılında tanıştım ve o gün bugündür matımdan kopmadan yolculuğuma devam ediyorum. Yoga Alliance onaylı Temel Yoga (Ayça Algün ile 200 Saat) ve Hamak Yogası (Önder Çevik L1) eğitmeniyim. Hamile Yogası eğitmenlik eğitimimi Semra Demirel ile tamamladım. Farklı bir stüdyo ile 2 yıllık bir ortaklık deneyiminin ardından Yoga Kalp Stüdyo'yu kurdum. Ekim 2020'de Feride Mehdizade ile Yüz Yogası eğitmenlik eğitimimi tamamladım. Son 4 yıldır da düzenli olarak workshop, eğitim ve kamplar düzenlemeye devam ediyorum.

2021 yılında 200 Seviye Temel Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi açarak ilk mezunlarımızı vermenin mutluluğunu yaşadım ve yoga eğitmenliği yolundakilere alan açmaya devam ediyorum. Aynı zamanda 2020'den bu yana Hamak Yogası eğitmenleri yetiştiriyorum. 2021'de Ajai Alai Awakening ile tamamladığım Kundalini Yoga yolculuğum ve paylaşımlarım devam ediyor. Evliyim ve bir oğlum var. Yoga uzun bir yol ve yolda olmak çok güzel.

Merve Deveci: 

Hayatın koşuşturmacası içinde kendimi dinleyebileceğim ve huzur bulabileceğim bir şey ararken karşıma çıktı yoga. İyi ki de çıkmış, yoga öyle bir şey ki  başlayınca vazgeçilmiyor ve daha fazla serüvene katılmak istiyor insan. Kendimle çıktığım bu serüveni eğitimle pekiştirmek de kaçınılmazdı. Nihan Hantal ile aldığım Yoga Alliance onaylı 200 saatlik temel eğitimin yanında Semra Demirel ile aldığım hamile eğitimi aldım. Beni konfor alanımdan çıkaran, bir çok tecrübeyi tattıran Hamak Yogası eğitmenliğimi bu yoldaki en büyük destekçilerimden olan canım Şebnem Baydere'yle tamamladım. Gümüş Mor Alev ve Kelebek Enerjisi Uygulayıcısıyım. Yol uzun ve keyifli, yaşadığım her tecrübe bana yeni imkanlar sağlıyor ve bu olma hali beni daha mutlu yapıyor.

Yüzlerce öğrenci ile çalışarak edinilen deneyimi ilk elden aktaracağımız, her bedene saygılı bakış açımızla sınırları esnetirken aynı zamanda özşefkatten ödün vermediğimiz bu eğitim serimiz Hamak Yogası alanında uzmanlaşmak isteyenler için belki de en doğru adres. Sürekli gelişme imkanının devam ettiği topluluğumuza katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

IMG-20220806-WA0137.jpg
20220805_194002_edited.jpg
20220422_144942.jpg
20220805_182901_edited.jpg
IMG-20220807-WA0007.jpg

Haydi

Sen de

Bize Katıl

İletişim
Whatsapp: 0090 532 230 7856
E-posta: sebnem@yogakalp.com
DM: instagram.com/yogakalp
bottom of page