top of page

Reiki Nedir?

Reiki rahatlama, şifalanma ve stres seviyelerini dengeleme konularında bize yardımcı olan, Japonya'dan Dünya'ya yayılmış bir tekniktir. Uygulama eller aracılığı ile yapılır ve dayandığı mantık bizim gözle göremediğimiz ama tüm varoluş ile birlikte akan, bize yaşam sağlayan bir evrensel yaşam gücü olduğudur.

Bir kişinin yaşam enerjisi düşük seviyede ise o kişinin hastalıklara yakalanma ihtimali, stresli hissetme ihtimali yüksek iken, enerji seviyesi yüksek olan kişilerde ise mutlu ve sağlıklı olma halleri daha yaygındır.

 

Reiki iki Japonca kelimenin birleşiminden oluşur: Tanrı'nın bilgeliği / Yüksek Güç anlamına gelen Rei ve yaşam gücü anlamına gelen Ki. Yani Reikinin anlamı Yüksek Bilinç Rehberliğindeki Yaşam Enerjisi olarak yorumlanabilir.

Reiki kişiyi bir bütün olarak ele alır. Beden, Duygular, Zihin ve Ruh bir bütündür ve seans danışanda rahatlama, huzur duygusu ve kendini iyi hissetme olarak etkisini gösterir. Dünya çapında Reiki ile mucizevi sonuçlar alındığı çok kez görülmüştür.

Reiki çoğu kişinin uygulayabileceğği basit ve güvenli bir metottur. Eğer mevcut bir tıbbi tedavi sürecindeyseniz, Reiki'yi bu süreci desteklemek, yan etkileri rahatlatmak ve iyileşme sürecini daha etkin hale getirmek için kullanabilirsiniz. Lütfen Reiki'yi mevcut tedavinizin yerine kullanmayın

 

Reiki uygulayıcısı olmak için "el verme" tekniği kullanılır. Bunun bir adı da inisiyasyondur. Reiki bir bakıma uygulayıcı olmak isteyen kişiye Reiki Master tarafından transfer edilir.  Böylelikle öğrenci bu limitsiz kaynağa temas edebilme özelliğine sahip olmuş olur. 

Her yaştan ve kültürden insanın uygulayabileceği Reiki her hangi bir ön koşul veya entelektüel kapasite gerektirmez. Reiki her ne kadar yapısı gereği manevi ve ruhsal bir uygulama olsa da herhangi bir dinle, dogmayla veya inanç ile bağlantısı yoktur. Reiki uygulamak için herhani bir şeye inanmanıza da gerek yoktur. 

Hande Ergün Anlı

Reiki Master

IMG-20201016-WA0028.jpg

Farkındalığımızı arttırmak, içimizdeki Ben’i bulmak için bir çok yol var. Benim kendimi bulma yolum Reikiyle başladı o yüzden benim için anlamı çok büyük. Kendimi bildim bileli önce ben iyileşeyim ki sonra başkalarının hayatlarına dokunup onlara iyileşmeleri yönünde yol göstereyim  dedim. Bu içimde çok kuvvetli bir histi.2009 senesinde hocam Esin Çağlayan’la başlayan yolculuğum, Mehtap Karamil ve Reiki 3a ve 3b Master Hocalığımı aldığım Efe Elmas’la devam etti. Hayata başka gözlerden bakabilmek,anlayabilmek,kendine ve başkasına şifa olmak isteyen tüm güzel kalplerle Reiki nin bizi buluşturmasına niyet ediyorum.

Bilgi ve Rendevu için

Whatsapp

+90 532 230 7856

E-posta

sebnem@yogakalp.com

Reiki der ki...

Bugün, özellikle bugün öfkelenme! 

Bugün, özellikle bugün endişelenme!

Var olan tüm canlılara iyi davran! 

Ekmeğini helal yollardan kazan!

Her şey için müteşekkir ol!

4 Yapraklar
bottom of page