top of page

200 Saatlik YOGA ALLIANCE ONAYLI Yoga'da Uzmanlaşma Programı
İZMİR: Ağustos 2024

Bir sonraki 200 Saatlik Uluslararası Temel Seviye Yoga Uzmanlaşma Programımız 2024'ün Ağustos ayında İzmir Karşıyaka'daki stüdyomuzda, Kocaeli'de ise Aye Academy iş birliği ile Haziran'da başlıyor.

 

İster Yoga paylaşımcısı olmak için, isterseniz de Yoga Pratiğinizi derinleştirmek için bu programa katılabilirsiniz. Programın kapsamı aşağıdaki gibi olacaktır:

 

1. Yoga Bilimi: Yoga Nedir?, Eğitimin Amacı ve İçeriği, Yoganın Tarihçesi ve Tanımları, Yoga Stilleri, Hatha Yoga, Yoga’nın Yaşamlarımızdaki Etkisi

2. Asana: Asana Nedir? Tanımı ve Yoga Tarihçesindeki Yeri, Bedeni Tanımak, Asana Prensipleri, Bandhalar, Asana Lab

3. Pranayama ve Süptil Beden: Nefes Nedir, Nefesin Anatomisi, Nefes Teknikleri, Nadiler, Vayular, Çakralar, Elementler

4. Meditasyon: Meditasyon Nedir? Yöntemleri ve Uygulamalar, Mantralar

5. Felsefe ve Etik: Yogayı Anlamak, Vedalar ve Upanişadlar, Bhagavad Gita, Patanjalinin Yoga Sutraları, Yoga Felsefesi ve Yoga Pratiği, Günlük Yaşam ve Yoga, Yoga Etiği

6. Anatomi*: Anatomiye Giriş, Vücuttaki Sistemlerin İncelenmesi, Yoga Anatomi / Biyomekanik, Yoga'nın Beden Üzerinde Etkisi

7. Yoga Öğretme Sanatı: Yoga Nasıl Öğretilir? Yöntemler ve İlkeler, Eğitmenin Sorumlulukları, Hayat Boyu Öğrenmek ve Öğretmek, Ders Sekansı Hazırlamak, Örnek Ders Serileri, Özel Durumları Olanlar için Yoga, Ellerle Yönlendirme, Ses Tonu ve Anlatım Dili

200 Saat Temel Seviye Yoga Uzmanlaşma Programı Buluşma Tarihleri Aşağıdaki Gibidir:

İZMİR / HAFTA İÇİ - HIZLANDIRILMIŞ:

1, 6, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 19, 20, 21, 22, 26, 27, 28, 29 Ağustos

Modüllerin çoğunluğu Şebnem Baydere ve Merve Deveci tarafından verilecektir. 

*Anatomi Modülü Fizyoterapist Yoga Eğitmeni Karya Polat tarafından verilecektir. 

Yoga Kalp Stüdyo hocaları bazı buluşmalara katılarak, kendi deneyimlerini ve bilgilerini hem teorik olarak hem de pratik olarak paylaşacaklardır. Kocaeli'deki eğitimde Yardımcı Eğitmenimiz Aye Academy'den Ayşegül Ercan olacaktır.

Program Süresi: Toplamda 16 buluşma ve program bitiminde opsiyonel inziva şeklinde yapılacaktır. Buluşma tarihleri yukarıda belirtilmiştir. Derslere %75 Devam zorunluluğu bulunmaktadır (16 buluşmanın 12'sine devam zorunluluğu gereklidir).

İnziva zorunlu olmamakla birlikte katılım engeli yoksa özellikle tavsiye edilir. İnzivaya gelemeyen öğrenciler için telafiler stüdyo dersleri ile yapılacaktır. İnziva tarihleri ve yeri eğitim süresi içinde öğrenciler ile birlikte kararlaştırılacaktır.

Staj ve Gözlem Dersleri:

Staj dersleri sertifikasyona hak kazanmak için zorunlu değildir ancak tavsiye edilir. Öğrenciler dilerlerse stüdyoda staj dersi verebilirler. En az 4 gözlem dersine girilmesi zorunludur.

Toplam Kontenjan: 15 Kişi (İzmir) 

Programa katılmak için minimum 2 ay düzenli yoga pratiği şartı aranmaktadır.

Kayıt ve bilgi için aşağıdaki telefondan, mail adresinden veya instagram üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

ARD_9375.jpg
S01-YA-SCHOOL-RYS-200.png

Eğitmenler: Şebnem Baydere ve Merve Deveci

Şebnem Baydere Kimdir?

1984 yılında dünyaya geldi. Üniversite'yi İzmir'de okudu. 10 yıl boyunca Türkiye'de ve Dünya'nın farklı ülkelerinde bilimsel toplantılar organize etti. 2014 yılında Yoga ile tanıştıktan sonra yaşamı farklı bir şekilde evrilmeye başladı. 2017 yılından bu yana yoğun bir şekilde yoga paylaşımları yapmaktadır. 2018 yılından bu yana stüdyo işletmekte, workshoplar ve yoga kampları düzenlemektedir. 2019 yılında ise Yoga Kalp stüdyoyu kurmuştur.

Vinyasa Yoga eğitmenliğinin yanı sıra, Yüz Yogası, Hamile Yogası, Kundalini Yoga ve Hamak Yogası dersleri vermektedir.

 

Evlidir ve 1 çocuk annesidir.

Merve Deveci Kimdir?

1988 Doğumludur. Yoga ile 2017 yılında tanıştı. Nihan Hantal ile 200 Saat Yoga Uzmanlaşma Programını tamamladıktan sonra Hatha ve Vinyasa Yoga dersleri vermeye devam ederken Hamak Yogası ve Hamile Yogası eğitimleri alarak bu alanlarda da uzmanlaştı.Bu süreçte farklı bir çok deneyimli eğitmenle çalışma fırsatı oldu.  2021 yılından bu yana Yoga Kalp Stüdyo'yu Şebnem Baydere ile ortak olarak işletmektedir. 

Yarım zamanlı edebiyat öğretmeni ve tam zamanlı Yoga paylaşımcısıdır. 

Haydi

Sen de

Bize Katıl

bottom of page