Ağustos  2022 - 200 Saatlik Yoga Alliance Onaylı Uzmanlaşma Programı

Bir sonraki 200 Saatlik Uluslararası Yoga Alliance Onaylı Temel Seviye Yoga Uzmanlaşma Programımız 2022 Ağustos ayında Bostanlı'da hızlandırılmış olarak gerçekleşecek.

 

İster Yoga paylaşımcısı olmak için, isterseniz de Yoga Pratiğinizi derinleştirmek için bu programa katılabilirsiniz. Yoga Alliance tarafından belirlenen müfredata göre programın kapsamı aşağıdaki gibi olacaktır:

 

1. Yoga Bilimi: Yoga Nedir?, Eğitimin Amacı ve İçeriği, Yoganın Tarihçesi ve Tanımlar, Yoga Stilleri, Hatha Yoga, Yoga’nın Yaşamlarımızdaki Etkisi

2. Asana: Asana Nedir? Tanımı ve Yoga Tarihçesindeki Yeri, Bedeni Tanımak, Asana Prensipleri, Bandhalar, Asana Lab

3. Pranayama ve Süptil Beden: Nefes Nedir, Nefesin Anatomisi, Nefes Teknikleri, Nadiler, Vayular, Çakralar, Elementler

4. Meditasyon: Meditasyon Nedir? Yöntemleri ve Uygulamalar, Mantralar

5. Felsefe ve Etik: Yogayı Anlamak, Vedalar ve Upanişadlar, Bhagavad Gita, Patanjalinin Yoga Sutraları, Yoga Felsefesi ve Yoga Pratiği, Günlük Yaşam ve Yoga, Yoga Etiği

6. Anatomi*: Anatomiye Giriş, Vücuttaki Sistemlerin İncelenmesi, Yoga Anatomi / Biyomekanik, Yoga'nın Beden Üzerinde Etkisi

7. Yoga Öğretme Sanatı: Yoga Nasıl Öğretilir? Yöntemler ve İlkeler, Eğitmenin Sorumlulukları, Hayat Boyu Öğrenmek ve Öğretmek, Ders Sekansı Hazırlamak, Örnek Ders Serileri, Özel Durumları Olanlar için Yoga, Ellerle Yönlendirme, Ses Tonu ve Anlatım Dili

200 Saat Yoga Alliance Onaylı Temel Seviye Yoga Uzmanlaşma Programı Buluşma Tarihleri Aşağıdaki Gibidir:

1-3-4-5-8-11-12-15-18-19-22-24-25-26 Ağustos ve 1-2 Eylül

Modüllerin çoğunluğu Şebnem Baydere ve Merve Deveci tarafından verilecektir. 

*Anatomi Modülü Fizyoterapist Yoga Eğitmeni Fatma Ertürk tarafından verilecektir. 

Yoga Kalp Stüdyo hocaları bazı buluşmalara katılarak, kendi deneyimlerini ve bilgilerini hem teorik olarak hem de pratik olarak paylaşacaklardır. 

Program Süresi: Toplamda 16 buluşma ve program bitiminde opsiyonel inziva şeklinde yapılacaktır. Buluşma tarihleri yukarıda belirtilmiştir. Derslere %75 Devam zorunluluğu bulunmaktadır (16 buluşmanın 12'sine devam zorunluluğu gereklidir).

İnziva zorunlu olmamakla birlikte katılım engeli yoksa özellikle tavsiye edilir. İnzivaya gelemeyen öğrenciler için telafiler stüdyo dersleri ile yapılacaktır. İnziva tarihleri ve yeri eğitim süresi içinde öğrenciler ile birlikte kararlaştırılacaktır.

Staj ve Gözlem Dersleri:

Staj dersleri sertifikasyona hak kazanmak için zorunlu değildir ancak tavsiye edilir. Öğrenciler dilerlerse stüdyoda staj dersi verebilirler. En az 4 gözlem dersine girilmesi zorunludur.

Toplam Kontenjan: 10 Kişi (Yüz yüze veya Online)

Programa katılmak için minimum 2 ay düzenli yoga pratiği şartı aranmaktadır.

Kayıt ve bilgi için aşağıdaki telefondan, mail adresinden veya instagram üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Haydi

Sen de

Bize Katıl

Yogada Uzmanlaşma.jpg
indir.gif
E-RYT-200-AROUND-BLACK.gif

Eğitmen: Şebnem Baydere

Şebnem Baydere Kimdir?

1984 yılında dünyaya geldi. Üniversite'yi İzmir'de okudu. 10 yıl boyunca Türkiye'de ve Dünya'nın farklı ülkelerinde bilimsel toplantılar organize etti. 2014 yılında Yoga ile tanıştıktan sonra yaşamı farklı bir şekilde evrilmeye başladı. 2017 yılından bu yana yoğun bir şekilde yoga paylaşımları yapmaktadır. 2018 yılından bu yana stüdyo işletmekte, workshoplar ve yoga kampları düzenlemektedir. 2019 yılında ise o zamanki ortaklık sürecinin sonlanmasıyla Yoga Kalp stüdyoyu kurmuştur. 

Eğimenlik süreci devam ederken çeşitli eğitim ve workshoplara katılmaya devam etmiştir. 

Vinyasa Yoga eğitmenliğinin yanı sıra, Yüz Yogası, Hamile Yogası, Kundalini Yoga ve Hamak Yogası dersleri vermektedir.

 

Evlidir ve 1 çocuk annesidir. 

fatma_erturk_edited.jpg

Anatomi Modülü Eğitmeni:

Fzt. Fatma Ertürk

1985 yılında Manisa'da dünyaya geldi.

2007 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun oldu.

Fizyoterapist olarak çalışmaya devam ederken, kronik hastalıkların çığ gibi artması,  hastaların çözüm bulamayışı, hastalıkların tam olarak iyileşemediğini görmesi üzerine hastalıkların kök nedenlerini araştıran ve kişiyi zihin-beden-ruh bütünlüğü içerisinde  gerçek iyileşme yolculuğuna çıkaran fonksiyonel tıp sağlık koçluğu eğitimini aldı.

 

Fonksiyonel tıp eğitimi sırasında insanların bedenini tedavi ederken zihnine ve ruhuna dokunmanın şifalandırıcı gücünü, yoga, nefes ve meditasyonun önemini bilimsel çalışmalarla gördükten sonra eşzamanlı Advayta Yoga'dan yoga eğitimini aldı.

 

Fizyoterapiyi; fonksiyonel tıp ilkeleri ve kendini iyi hissetme sanatı, pozitif psikoloji uygulamaları, beden zihin tıbbı gibi koçluk araçlarıyla harmanlarken, yoga, mindfulness, nefes ve meditasyonun şifalandırıcı gücünü de arkasına alarak kişiye özel yaşam tarzı değişikliği ile bütünsel sağlık alanında danışanlarına ışık tutmakta.