Ders İçerikleri

birlikte Eller

Hatha Yoga

Yoga pozlarının fiziksel ve enerjetik hizalarının, meditasyonun ve nefes tekniklerinin detaylı öğretildiği yoga dersidir. Yoga ile yeni tanışanlar ya da detay öğrenmek isteyenler için uygundur. Bu derslere bir ay içerisinde en az 8 kez katılımınız ile hem bedensel hem zihinsel olarak orta-ileri seviye derslere geçmek için bir zemin hazırlamış olursunuz. Başlangıç seviyesi öğrencilerine uygun olmakla birlikte her seviyedeki öğrenciler girebilir.

Pazartesi

19.15 - 20:15 Begüm Tekön Eyilik

Çarşamba

19.15 - 20:15 ŞMerve Deveci

Aştanga Yoga

Vinyasa Yoga

Vinyasa Yoga da yine Hatha yogadan doğmuş bir stildir. Pozlar arasında nefes rehberliğinde yumuşak geçişler yapılan, akışın sürekli devam ettiği bir yoga stilidir. Her bir vinyasa dersinde hocanızın tasarladığı farklı bir akış ile karşılaşacaksınız. Bu da sürekli aynı hareketleri yapıp durmak yerine, bedenin farklı farklı bölgelerini düzenli bir şekilde canlandırıp güçlendirmek demek. Böylece hem nefes rehberliağinde zihniniz rahatlayacak hem de bedeniniz güçlenecek. Başlangıç seviyesi öğrencilerine uygun olmakla birlikte her seviyedeki öğrenciler girebilir.

Salı 

10:45 - 12:00 Şebnem Baydere

20:30 - 21:45 Şule Khedher

Perşembe

20:30 - 21:45 İsmet Anlı

Cuma

12:30 - 13:45  Ayça Güngör

shavasana

Yin Yoga

Kasları tamamen rahat bırakarak eklemlerin sağlığına ve bağ dokunun rahatlatmasına yönelik uygulanan bir derstir. Aktif olmayan asanalarda 3-5 dakika arasında genelde yerdeki pozlarda kasları pasif tutarak kalınır. Ders sonunda tüm beden masaj yapılmış gibi rahatlama ve derin gevşeme hissine ulaşır. Başlangıç seviyesi öğrencileri için de uygun olduğu gibi tüm seviyedeki öğrenciler yin yoga derslerine katılabilirler.

Salı

12:30 - 13:45 Hande Ergün Anlı

Perşembe

19:15 - 20:30 Karya Polat

f38bb30b1be59071d1e725aba0ed43f1.jpg

Kundalini Yoga

Kundalini Yoga, vücudun hormon ve sinir sistemlerini dengelemek , esnekliği arttırma, farkındalığı yükseltmek, organları güçlendirmek ve manevi kimliğimizi yaşamamıza yardımcı olmak için duruş pozisyonlarından, hareketten, nefes tekniklerinden ve mantralardan yararlanan kadim bir manevi teknolojidir. Kundalini yoga etrafına ışık saçan , karanlığın içinde korkusuzca ve özgürce, bütün ve kin garez duygularından arınmış olarak yürüyen bir insan yaratır. 
Yogi BHAJAN

Başlangıç seviyesi öğrencilerine uygun olmakla birlikte her seviyedeki öğrenciler girebilir.

Pazartesi

20:45 - 22.00 Şebnem Baydere

_BHD8839.jpg

Hamak Yogası

Hamak Yogası olarak dilimize yerleşen AntiGravity® yoga, yoga ve pilates pozlarının tavandan asılı paraşüt kumaşla yapıldığı bir yoga şeklidir. Daha önce hiç Yoga deneyimi olmayan öğrencilere de açık bir derstir. Omurga sağlığı için çok büyük faydaları vardır. Bu derste çok hızlı bir şekilde beden hem güçlenir hem de esneklik kazanır. Başlangıç seviyesi öğrencileri için de uygun olduğu gibi tüm seviyedeki öğrenciler hamak yogası derslerine katılabilirler.

Çarşamba

20.30 - 21.30 Merve Deveci

Perşembe

12:30 - 13:30 Şebnem Baydere

Cuma

19:05 - 20:15 Merve Deveci

20:30 - 21:30 Merve Deveci

Pazar

19:15 - 20:15 Özge Heper

Bir Elbiseli Hamile Kadın

Hamile Yogası

Hayatının en büyülü döneminde annelerimizi doğuma ve doğum sonrasına hazırlarken, Yoga disiplinini temel alarak süreçten keyif almaya, anne bebek arasındaki bağı daha derin hissetmeye, güçlenme ve açılmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. 12. Haftadan itibaren doğuma kadar doktorunuzun onayı doğrultusunda derslere rahatlıkla katılabilirsiniz.

Ders Saatleri için Bilgi Alınız

Yoga Sınıfında Çocuklar

Çocuk Yogası

Çocuk Yogası yoga duruşlarının oyunlarla ve hikayelerle deneyimlendiği bir yoga türüdür. Çocukların küçük yaşta beden ve nefes farkındalığına varması için tasarlanan derslerde yoga duruşlarının yanında hafıza oyunları ve hayal gücünü geliştirecek faaliyetler de yapılabilir. Çocuk yogası sınıflarının en belirgin özelliği ise rekabetsiz bir ortam yaratılmasıdır. Çocukların kendilerini rekabetsiz ortamda ifade etmeleri için farkındalık çalışmaları yapılır. 

Yaş Grupları: 4 - 6 Yaş / 7 - 10 Yaş / 11 - 14 Yaş

 

 

Pazartesi

18:30 - 19:30 Begüm Tekön Eyilik

Sahne ile Yoga

Yoga Terapi

Yoga terapi bedende belirli hastalıkları ve ağrıları olan kişilerin tedavilerine destek amacıyla rahatlamalarını sağlayan, bedenin güçlenmesiyle birlikte ağrılarını azaltan bir sistemdir.

-Boyun/Bel düzleşmesi ve fıtığı bulunanlar,

-Skolyoz ya da başka sebeplerle bel ve sırt ağrıları yaşayanlar,

-Fibromiyalji ağrı sendromu bulunanlar,

-Daha öncesinde yoga veya başka bir disiplinde sakatlık geçiren kişilede daha sakin akışı olan bu yoga stili ile bedenine bir iyilik yapabilirler.

 

 

Ders Saatleri için Bilgi Alınız

yoga bloğu

Yogalates

Egzersiz programına "zihin ve beden" unsurlarını katmak isteyenlerin sıklıkla sorduğu soru şudur: Yoga mı? Pilates mi? Aslında her birinin kendine özgü yaklaşımı vardır. Birini diğerine tercih etmeniz kişiliğinize ve yaşam felsefesine bağlıdır. Kendini her ikisine de yakın hisseden öğrencilerimiz için Yoga ve Pilates disiplinlerini bir araya getirdik. Öğrencinin hem güçleneceği hem esneklik kazanacaği hem de bedenini ve nefesini tanıyacağı bir ders oluşturduk.

 

 

Ders Saatleri için Bilgi Alınız