top of page

Ders İçerikleri

Hatha Yoga

birlikte Eller

Yoga pozlarının fiziksel ve enerjetik hizalarının, meditasyonun ve nefes tekniklerinin detaylı öğretildiği yoga dersidir. Yoga ile yeni tanışanlar ya da detay öğrenmek isteyenler için uygundur. Bu derslere bir ay içerisinde en az 8 kez katılımınız ile hem bedensel hem zihinsel olarak orta-ileri seviye derslere geçmek için bir zemin hazırlamış olursunuz. Başlangıç seviyesi öğrencilerine uygun olmakla birlikte her seviyedeki öğrenciler girebilir.

Çarşamba

19.30 - 20:30 Merve Deveci

Perşembe

10:45 - 11.45 Begüm Tekön Eyilik

20.35 - 21.35 Onur Sipahioğlu

Vinyasa Yoga

Aştanga Yoga

Vinyasa Yoga da yine Hatha yogadan doğmuş bir stildir. Pozlar arasında nefes rehberliğinde yumuşak geçişler yapılan, akışın sürekli devam ettiği bir yoga stilidir. Her bir vinyasa dersinde hocanızın tasarladığı farklı bir akış ile karşılaşacaksınız. Bu da sürekli aynı hareketleri yapıp durmak yerine, bedenin farklı farklı bölgelerini düzenli bir şekilde canlandırıp güçlendirmek demek. Böylece hem nefes rehberliağinde zihniniz rahatlayacak hem de bedeniniz güçlenecek. Başlangıç seviyesi öğrencilerine uygun olmakla birlikte her seviyedeki öğrenciler girebilir.

Salı 

10:45 - 12:00 Özge Heper

 

Perşembe

19.30 - 20.30 Şebnem Baydere

Pazar

20.30 - 21.30 Ayşe Gizem Saylam

Yin Yoga

shavasana

Kasları tamamen rahat bırakarak eklemlerin sağlığına ve bağ dokunun rahatlatmasına yönelik uygulanan bir derstir. Aktif olmayan asanalarda 3-5 dakika arasında genelde yerdeki pozlarda kasları pasif tutarak kalınır. Ders sonunda tüm beden masaj yapılmış gibi rahatlama ve derin gevşeme hissine ulaşır. Başlangıç seviyesi öğrencileri için de uygun olduğu gibi tüm seviyedeki öğrenciler yin yoga derslerine katılabilirler.

Salı

19:30 - 20:30 Karya Polat

Kundalini Yoga

f38bb30b1be59071d1e725aba0ed43f1.jpg

Kundalini Yoga, vücudun hormon ve sinir sistemlerini dengelemek , esnekliği arttırma, farkındalığı yükseltmek, organları güçlendirmek ve manevi kimliğimizi yaşamamıza yardımcı olmak için duruş pozisyonlarından, hareketten, nefes tekniklerinden ve mantralardan yararlanan kadim bir manevi teknolojidir. Kundalini yoga etrafına ışık saçan , karanlığın içinde korkusuzca ve özgürce, bütün ve kin garez duygularından arınmış olarak yürüyen bir insan yaratır. 
Yogi BHAJAN

Başlangıç seviyesi öğrencilerine uygun olmakla birlikte her seviyedeki öğrenciler girebilir.

Çarşamba

20.35 - 22.00 Ceren Abo

Hamak Yogası

_BHD8839.jpg

Hamak Yogası olarak dilimize yerleşen AntiGravity® yoga, yoga ve pilates pozlarının tavandan asılı paraşüt kumaşla yapıldığı bir yoga şeklidir. Daha önce hiç Yoga deneyimi olmayan öğrencilere de açık bir derstir. Omurga sağlığı için çok büyük faydaları vardır. Bu derste çok hızlı bir şekilde beden hem güçlenir hem de esneklik kazanır. Başlangıç seviyesi öğrencileri için de uygun olduğu gibi tüm seviyedeki öğrenciler hamak yogası derslerine katılabilirler.

Salı

12.30 - 13.30 Özge Heper

20.45 - 21.45 Merve Deveci

Cuma

11.00 - 12.00 Ayşe Gizem Saylam

18.00 - 19.00 Merve Deveci

19.30 - 20.30 Merve Deveci

21.00 - 22.00 Merve Deveci

Pazar

18:00 - 20:00 Özge Heper

Hamile Yogası

Bir Elbiseli Hamile Kadın

Hayatının en büyülü döneminde annelerimizi doğuma ve doğum sonrasına hazırlarken, Yoga disiplinini temel alarak süreçten keyif almaya, anne bebek arasındaki bağı daha derin hissetmeye, güçlenme ve açılmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. 12. Haftadan itibaren doğuma kadar doktorunuzun onayı doğrultusunda derslere rahatlıkla katılabilirsiniz.

Cuma

14.30 - 15.30 Özge Heper

 

Pazar

19.30 - 20.30 Özge Heper

Ashtanga Yoga

Aştanga Sınıf

Sri K.Pattabhi Jois tarafından yaygınlaştırlımış olan Ashtanga Yoga bir hatha yoga metodudur ve Patanjali’nin yazdığı yoga sutralarında geçen, insanın kendisini tanıması için oluşturduğu sekiz basamaklı bir sistemdir. Patanjali’nin sistemindeki üçüncü basamak olan ‘asana’yı temel alan bu yoga tarzı, toplam altı tane sabitlenmiş seriden oluşur. Self pratik yöntemi ile geleneksel olarak Ashtanga Yoga’da kişiye ilk olarak güneşe selamlar ve son bitiriş pozu öğretilir. Öğrenci bu hareketleri grup içerisinde kendi ritminde tekrar ederek ezberler.Zamanı geldiğinde kişinin kapasitesine göre, yeni pozlar verilir. Sistem her öğrenciye adapte edilerek basitten karmaşığa doğru ilerlediği için, her seviyede insan, pratiğin içerisinde güvenli bir şekilde derinleşme fırsatı bulur. 
Stüdyoda başlayacak Led derslerinde, tüm katılımcılar birlikte başlayıp birlikte tamamlar. Bu anlamda standart bir yoga dersine benzer ancak farklı olarak Ashtanga Yoga serileri uygulanır.

Pazartesi

20.00 - 22.00 Rana Dişli (Led)

Çocuk Yogası

Yoga Sınıfında Çocuklar

Çocuk Yogası yoga duruşlarının oyunlarla ve hikayelerle deneyimlendiği bir yoga türüdür. Çocukların küçük yaşta beden ve nefes farkındalığına varması için tasarlanan derslerde yoga duruşlarının yanında hafıza oyunları ve hayal gücünü geliştirecek faaliyetler de yapılabilir. Çocuk yogası sınıflarının en belirgin özelliği ise rekabetsiz bir ortam yaratılmasıdır. Çocukların kendilerini rekabetsiz ortamda ifade etmeleri için farkındalık çalışmaları yapılır. 

Yaş Grupları: 4 - 6 Yaş / 7 - 10 Yaş / 11 - 14 Yaş

Pazar

17.00 - 17.45 Özge Heper

bottom of page