top of page
Burcu Tuncel ile Kişiselleştirilmiş Fasya Eğitimi: 
Yoga ve Pilates Eğitmenleri İçin Yeni Bir Keşif (Sınırlı Kontenjan)

Bu özel eğitim programı, beden uzmanları için fasyal hatları daha iyi anlamak ve fasyal egzersiz prensiplerini öğrenmek için bir pencere açıyor. Aynı zamanda biodinamik anatomi yaklaşımını, günlük rutinleri ve hareket alışkanlıklarınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olacak.


Eğitim, size doğru sorular sormayı, fasyal patternlerin özgün bir biçimde her bireyde nasıl ortaya çıktığını anlamak için gerekli ön görüşme tekniğini öğretmeyi amaçlıyor. Ayrıca beden tiplerini tanımlama, postür analizi yapma ve kişiye özel egzersiz reçeteleri oluşturma konularında derinlemesine bir anlayış kazanmanıza yardımcı olacak.


Program İçeriği:

1. Fasyal Hatlar ve Egzersiz Prensipleri: Programın teorik bölümünde fasyal hatların nasıl çalıştığını ve fasyal egzersizlerin nasıl tasarlandığını öğreneceksiniz.


2. Biodinamik Anatomi Yaklaşımı: Eğitim, anatomik bilgiyi pratiğe nasıl entegre edeceğinizi öğretirken, vücudunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olacak.


3. Günlük Rutinler ve Hareket Alışkanlıkları: Öğrencilerinizin günlük yaşamlarına uyarlayabilecekleri sağlıklı yaşam tarzı ve hareket alışkanlıklarından bahsedeceğimiz bu bölümde öğrencinizin sürdürmek istediği ve yaşamının büyük bir parçası olan pratiğin ne olduğunu, bu pratiğin gelişim paylarını, sürdürülebilirlik için ihtiyaç olan rehberlik biçimini, öğrencinizin günlük hayatında sizin yardımınızla almak istediği etkiyi nasıl anlamlandırıp uygulamaya dökebileceğimizi konuşacağız.


4. Soru Sorma Tekniği: Eğitimin bu bölümünde öğrenciler ile etkin iletişim kurmak ve onların ihtiyaçlarını anlamak için soru sorma, diyalog ve dinleme teknikleri üzerinde çalışıyoruz.


5. Beden Tipi Tanımlamaları ve Postür Analizi: Bu eğitimde, farklı beden tiplerini tanıma ve öğrencilerinizin postürlerini analiz etme becerilerinizi geliştireceksiniz.


6. Kişiye Özel Egzersiz Reçeteleri: Eğitim, her bireyin ihtiyaçlarına uygun egzersiz programları oluşturma becerisi kazandırmayı amaçlıyor. Öğrencilerinizin yaşam tarzlarına ve hedeflerine en uygun egzersizleri hazırlamak için örnek vakalar ve soru-cevap envanterleri üzerine çalışacağız.


Bu ayrıntılı fasya eğitimi, sizin yoga hocalığı pratiğinizi daha da zenginleştirmenize ve öğrencilerinize daha iyi rehberlik etmenize yardımcı olacaktır. Eğitim, kişisel egzersiz rutinlerinizi nasıl optimize edeceğinizi, önceliklerinizi nasıl belirleyeceğinizi ve bedenlerdeki akut ve kronik stresi daha iyi anlamanızı sağlayacak. Güncel anatomi ve koçluk yaklaşımının bir araya geldiği bu eğitim, yoga hocalarına daha bilinçli ve etkin bir şekilde rehberlik etme becerisini kazandırmayı amaçlıyor.

cocuk-yogasi-06.jpg

Burcu Tuncel Kimdir?

1992 yılında Bursa'da doğdu. Bursa Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra ODTÜ Mimarlık fakültesinde lisans, Mimarlık Tarihi Bölümü'nde ise yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Bu dönemde sosyal antropoloji, sürdürülebilirlik, kültürel transfer ve kavramların anlamsal evrimi üzerine çalıştı. Bir süre mimari projelerde görev aldı. Üniversite öğrencisiyken Yoga Şala'dan aldığı 200 saatlik yoga eğitmenliği eğitimi ile yoga dersleri vermeye başladı. Takip eden süreçte aldığı beden terapi, fasya, ve varoluşçu koçluk eğitimleriyle çalışmalarına devam etti. International Fascia Academy'den Fascia Fitness, Gill Hedley'den fasyal anatomi, Fascia Hub ve Anatomy Trains'ten çeşitli egitimler, ve Daniela Meinl'dan Integral Fascial Yoga eğitimleri aldı. Fascia Research Society'ye katıldı. Varoluşçu koçluk eğitimini Turkiye'de başladığı psikoloji lisans ve İngiltere NSPC'de tamamladığı Temel Varoluşçu Psikoterapi ve Danışmanlık eğitimleri izledi.  Burcu, lisanslı bir yoga eğitmeni ve Yoga Alliance temsilcisi. Güncel pratiğinde fasya, yoga, dans ve terapiyi beraber ele alıyor. Hareket profesyonelleri için sertifika eğitimleri düzenliyor. Mesleki pratiğine bireysel koçluk seansları, fasya çalışmaları ve kurumsal eğitimler ile devam ediyor.

Tarih: 26-27 Ekim 2024 / 10:00-17:00

Yer: YogaKalp Stüdyo (1748 sk. No: 13 B Temizocak Apt Aksoy-Karşıyaka / İZMİR)


İhtiyaç duyulan ekipmanlar: Roller & elastik egzersiz bandı

Eğitim kitapçığı basılı olarak iletilecektir.

Eğitim Ücretleri:

Stüdyoda yüz yüze veya online katılım: 11.500 TL


Early Bird: 9.500 TL (20 Temmuz 2024’e kadar yapılan kayıtlar için)

Kayıt için 3.500 TL Kapora ödemesi yapılır. Kalan Tutar 6 Eylül tarihine kadar tamamlanır. Kapora ödemesi yaptıktan sonra yeriniz garantilenir. Kontenjan sınırlıdır.


İptal ve iade koşulları:

Onaylı sağlık raporu ve ikâmetgah değişikliği hariç ödeme iade edilmez. 30 Temmuz'dan sonra gerçekleşen mazeretsiz iptallerde kapora iade edilmez. Kalan ödemenizin 30%'u Yoga Kalp’in 6 ay içinde gerçekleşecek eğitimlerine aktarılır, %70'i iade edilmez.

Ek sorularınız ve kayıt işlemleri için: sebnem@yogakalp.com adresine mail atabilir veya +90-532-230-7856 no.lu Whatsapp hattından bize yazabilirsiniz.

bottom of page