top of page

Şebnem Baydere ile YACEP Kredili Yüz Yogası Uzmanlaşma Programı

Konu vücudumuz ile ilgili olduğunda hepimiz farkındalıklı hareketin zindelik ve sağlık getirdiği, kaliteli yaş almayı sağladığı konusunda hem fikiriz. Ancak yüzümüzle ilgili bakım aklımıza geldiğinde kremler ve plastik cerrahi en çok başvurulan yollardan. Peki size yıllara meydan okumanın doğal, masrafsız, çevre dostu ve etkili bir yolu olduğunu söyleseydik?


Yüz yogası aslında uzun yıllardır dünyada pek çok kadının başvurduğu bir teknik. Aynı bedenimizdeki diğer kasları olduğu gibi, yüzümüzdeki kasları da doğru şekilde çalıştırarak sarkmaların, kırışıklıkların önüne geçmek aslında çok basit. Bu eğitimde hem bu sistemin inceliklerini öğrenecek hem de yeni bir mesleki alanda bilgi edinerek Yüz Yogasını danışanlarınız ile paylaşabiliyor olacaksınız.


🌿 Eğitim Detayları:

🕒 Toplam Süre: 10 Saat

📆 Tarih: 27 Nisan 2024

📍 Yer: YogaKalp Stüdyo

🏆 Sertifika: YACEP (Yoga Alliance Continuing Education Provider) Onaylı


Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?


TEMEL ANATOMİYİ ANLAMA: Yüz kaslarının yapıları ve İşlevleri / Deri yapısı ve yüzdeki sinir ağları

YÜZ YOGASININ TEMELLER: Nefes teknikleri ve meditasyonun yüz sağlığına etkisi / Yüz yogası ve yoga felsefesi arasındaki ilişki.

YÜZ YOGASI EGZERSİZLERİ: Farklı yüz yogas ı egzersizleri ve teknikleri / Yüzdeki farklı bölgelere odaklanan egzersizler.

YÜZ MASAJI TEKNİKLERİ: Doğru masaj teknikleri ve etkileri / Yüz masajının cilt sağlığına faydaları.

YÜZ YOGASI VE STRES YÖNETİMİ: Yüz yogasının stres azaltmada rolü / Stresin yüz sağlığı üzerindeki etkileri ve nasıl azaltılacağı.

BESLENME VE CİLT SAĞLIĞI: Beslenmenin yüz sağlığı üzerindeki etkileri / Cilt sağlığı için doğru beslenme alışkanlıkları.

YÜZ YOGASI VE ANTI-AGING: Yüz yogası yaşlanma sürecini nasıl etkiler?

UYGULAMA, PRATİK VE ÖĞRETME TEKNİKLERİ: Öğrenilen tekniklerin uygulanması ve pratik seanslar / Öğrencilere uygulama fırsatları sağlamak için pratik seanslar / Yüz yogası öğretirken dikkat edilmesi gereken konular, ve eğitmenlikte en iyi uygulamalar (Best Practices)

cocuk-yogasi-06.jpg

Yoga ile 2014 yılında tamamen tesadüfen tanıştım ve o gün bugündür matımdan kopmadan yolculuğuma devam ediyorum. Yoga Alliance onaylı Temel Yoga (Ayça Algün ile 200 Saat-2017) ve Hamak Yogası (Önder Çevik L1-2018) eğitmeniyim. Hamile Yogası eğitmenlik eğitimimi Semra Demirel ile tamamladım. Farklı bir stüdyo ile 2 yıllık bir ortaklık deneyiminin ardından Yoga Kalp Stüdyo'yu kurdum. O günden beri de işletmeye devam ediyorum. Ekim 2020'de Feride Mehdizade ile Yüz Yogası eğitmenlik eğitimimi tamamladım. Son 5 yıldır da düzenli olarak workshop, eğitim ve kamplar düzenlemeye devam ediyorum.

Yoga Alliance onaylı bir okul olan YogaKalp Stüdyoda 2021 yılından bu yana yol arkadaşlarım ile birlikte 200 Saatlik Temel Seviye Uzmanlaşma Programları açıyorum. Ayrıca Hamak Yogası Uzmanlaşma Programlarını da yine 2021 yılından beri açmaya devam ediyorum.  Ajai Alai Awakening ile Kundalini Yoga TT L1 yolculuğum tamamlandı ve Kundalini Yoga paylaşımlarım devam ediyor. Ayrıca öğrencilik sürecim de yabancı bir stüdyodan almakta olduğum 300 Saatllik Eğitmenlik Eğitimi ile devam ediyor. 2024 yılında uzun süre kendi pratiğimi pekiştirmenin ardından Yüz Yogası Uzmanlaşma Programları açıyorum.

Yoga sonu olmayan bir yol ve yolda olmak çok güzel.

Program Tarihi: 27 Nisan Saat: 09.30-16.30

Program Yeri: YogaKalp Stüdyo 1748 sk No 13B Temizocak Apt Aksoy-Karşıyaka / İzmir

Ödeme Koşulları

Program Ücreti:  15 Nisan tarihine kadar 3500 TL, 15 Nisan tarihinden sonra 4000 TL.

Kayıt ve Ek bilgi için +90 532 230 7856 no.lu telefondan veya sebnem@yogakalp.com adresinden ulaşabilirsiniz.

bottom of page