Yoga Pratiğinde Derinleşmeler Atölye Serisi

Atölye Çalışması 1
El-Kol Dengeleri
23 Ocak Pazar
13.00 - 17.00

Yoga Kalp Bostanlı

Atölye Çalışması 2
Ters Duruşlar
20 Şubat Pazar
13.00 - 17.00

Yoga Kalp Bostanlı

Atölye Çalışması 3
Geriye Eğilmeler
20 Mart Pazar
13.00 - 17.00

Yoga Kalp Bostanlı

Atölye Çalışması 4
El Duruşuna Giden Yol
17 Nisan Pazar
13.00 - 17.00

Yoga Kalp Bostanlı

Atölye Çalışması 5
Asanalar Arası Geçişler
15 Mayıs Pazar
13.00 - 17.00

Yoga Kalp Bostanlı

Bir süredir Yoga Asana pratiği yapıyor ve artık pozlarda biraz derinleşmek, pratiğinizde farklı ufuklar keşfetmek istiyorsanız o zaman bu atölye çalışmaları tam da size göre. Bostanlı'daki stüdyomuzda İsmet Anlı ile pratiğinizin ve bedenlerinizin sınırlarını ayağı yere basan teknik ve hizalanmalar ile deneyimleyeceksiniz.  Ayrıca atölye sonrası tavsiye edilen pratiklerle ve dilediğiniz zaman eğitmeninize danışabilme imkanınız ile pratiğinizde derinleşme yolunda da yanlız kalmayacaksınız.

Bu atölye çalışmalarına kimler katılabilir? 

Temel yoga bilgisi olan herkes pratiğe katılabilir. Her seviyeye uygun biçimde planlanmıştır. Katılımcılara derinleşebilecekleri tüm varyasyonlar kişiye özel geri bildirimlerle pratik boyunca paylaşılacaktır. Yoga pratiğini derinleştirmek isteyen herkese açıktır. 

Atölyelerin Tümüne mi Katılmak Gerekli? 

Eğer tümüne katılabilirseniz kendi pratiğiniz için tabii ki çok faydalı olacaktır. Ancak kendi programınız doğrultusunda bir veya birkaç tanesine de katılma imkanınız bulunuyor. Tüm 5 Atölyeye kayıt yaptıran katılımcılarımız için indirim uygulanacaktır.

Katılımcı Sayısı: Program katılımı 12 kişi ile sınırlıdır. Ön kayıt yaptırıp ödemeyi gerçekleştiren kişilerin kaydı kesinleştirilecektir. 

Sertifika Bilgisi: Program sonunda Yoga Alliance onaylı 4 Saatlik eğitim katılım belgesi paylaşılacaktır.

Bakasana
press to zoom
Handstand
press to zoom
Urdhva Dhanurasana
press to zoom
Sirsasana
press to zoom
Eka Pada Koundinyasana
press to zoom
1/1

Atölyeler'in İçerikleri:

El Kol Dengeleri:

23 Ocak Pazar 13:00-17:00

Neler yapacağız?: El kol dengelerini içeren yoga pozları ve akışlarını güvenli bir pratikle deneyimleyeceğiz. Bu alanda pratiğimizi derinleştirmek için dikkat edilmesi gereken noktaları ele alacağız. Poz ve geçişlerde doğru nefes kullanımı, itiş gücü, etkili ısınma ve soğumanın önemi, ağırlık transferi, bedenin bir bütün olarak her pozda aktifleştirilerek pozdaki derinleşmeler ele alacağımız konular arasındadır.

Odak Pozlar: Bakasana, Astravakrasana, Koundinyasana, Chaturanga, Plank, Pincha, Handstand ve varyasyonları

Ters Duruşlar:

20 Şubat Pazar 13:00-17:00

Neler yapacağız?: Ters duruşları içeren yoga pozları ve akışlarını güvenli bir pratikle deneyimleyeceğiz. Bu alanda pratiğimizi derinleştirmek için dikkat edilmesi gereken noktaları ele alacağız. Poz ve geçişlerde doğru nefes kullanımı, itiş gücü, etkili ısınma ve soğumanın önemi, ağırlık transferi, bedenin bir bütün olarak her pozda aktifleştirilerek pozdaki derinleşmeler ele alacağımız konular arasındadır.

Odak Pozlar: Sirsasana ve Varyasyonları, Baş duruşlarını içeren ve el kol dengeleri ile bütünleşen yoga akışları

 

Geriye Bükülmeler:

20 Mart Pazar 13:00-17:00

Neler yapacağız?: Geriye doğru esneme ve bükülmeleri içeren yoga pozları ve akışlarını güvenli bir pratikle deneyimleyeceğiz. Bu alanda pratiğimizi derinleştirmek için dikkat edilmesi gereken noktaları ele alacağız. Poz ve geçişlerde doğru nefes kullanımı, itiş gücü, burgular, omurgayı doğru esnetme, etkili ısınma ve soğumanın önemi, ağırlık transferi, bedenin bir bütün olarak her pozda aktifleştirilerek pozdaki derinleşmeler ele alacağımız konular arasındadır.

Odak Pozlar: Bhujangasana, Urdvha Mukha Svanasana, Salabhasana, Dhanurasana, Ustrasana, Setu Bandha Sarvangasana, Camatkarasana, Natarajasana, Chakrasana, Eka Pada Rajakapotasana gibi temel pozlar çalışılacak olup el kol dengeleri ve ters duruşlarla bağlantılı yoga akışlarında Scorpion ve Chinstand pozları çalışılacaktır.

El Duruşuna Giden Yol:

17 Nisan Pazar 13:00-17:00

Kimler Katılmalı?: Temel yoga bilgisi olan herkes pratiğe katılabilir. Her seviyeye uygun biçimde planlanmıştır. Katılımcılara derinleşebilecekleri tüm varyasyonlar kişiye özel geri bildirimlerle pratik boyunca paylaşılacaktır. Yoga pratiğini derinleştirmek isteyen herkese açıktır. 

Neler yapacağız?: El duruşlarını içeren yoga pozları ve akışlarını güvenli bir pratikle deneyimleyeceğiz. Bu alanda pratiğimizi derinleştirmek için dikkat edilmesi gereken noktaları ele alacağız. Poz ve geçişlerde doğru nefes kullanımı, itiş gücü, etkili ısınma ve soğumanın önemi, ağırlık transferi, bedenin bir bütün olarak her pozda aktifleştirilerek pozdaki derinleşmeler ele alacağımız konular arasındadır.

Odak Pozlar: Adho Mukha Vrksasana (Handstand) ve Varyasyonları, Lolasana, Bakasana ve Varyasyonları, Handstand geçişli yoga akışları

 

Asanalar Arası Geçişler:

15 Mayıs Pazar 13:00-17:00

Neler yapacağız?: Orta-İleri seviye yoga pozlarını içeren akışlar arasındaki geçişleri güvenli bir pratikle deneyimleyeceğiz. Bu alanda pratiğimizi derinleştirmek için dikkat edilmesi gereken noktaları ele alacağız. Poz ve geçişlerde doğru nefes kullanımı, itiş gücü, etkili ısınma ve soğumanın önemi, ağırlık transferi, bedenin bir bütün olarak her pozda aktifleştirilerek pozdaki derinleşmeler ele alacağımız konular arasındadır.

Odak Pozlar: Handstand, Pincha, Sirsasana, Koundinyasana, Lolasana, Chaturanga, Bakasana ve tüm bu pozlar arası geçişler.

Tek Atölye Katılım Ücreti: 300 TL

5 Atölyeye Birden Katılım: 1200 TL 

Rezervasyon ve Kayıt için:

0532 2307856 (Whatsapp) veya 

sebnem@yogakalp.com