top of page

Begüm Tekön Eyilik ile YACEP sertifikasyonlu Çocuk Yogası Uzmanlaşma Programı

Çocuk Yogası nedir? 

Çocuk Yogası, klasik yoga duruşlarının hikayeler ve oyunlar eşliğinde çocuklar tarafından deneyimlenmesi için oluşturulan bir programdır. Büyümekte olan çocuğun güçlü ve sağlıklı bir bedene ve zihne sahip olması için gelirtirilmiş öğrenme metodları içermektedir. 


Çocuk Yogasının Faydaları Nelerdir? 

Esneklik, güç ve düzgün duruş büyümekte olan genç bir beden için çok önemlidir. Uzun bir omurga ve dik bir duruş özgüveni artırıp, iyi bir dış görünüş sağladığı gibi aynı zamanda fiziksel ve mental sağlığı da etkilemektedir. Fiziksel ve zihinsel aktivitelere çocuk yaşta başlayan birey ileriki dönemlerde bütünlük içinde yaşamına devam eder.


Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi İçeriği 

3-9 yaş arası çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimleri

Yoga nedir? Faydaları nelerdir? 

Klasik Yoga duruşlarının çocuklara uyarlanması 

Çocuklara uygun nefes çalışmaları 

Çocuklar için konsantrasyon ve farkındalık çalışmaları 

Çocuk Yogası derslerinde oynanabilecek oyunlar 

Çocuk Yogası derslerinde masallar ve hikayelerin kullanımı 

Çakralar ve çocuk yogası 

Yaş gruplarına göre ders planı oluşturma 

Sınıf idaresi Derslerde malzeme kullanımı 

Çocuk Yogasını destekleyecek çalışmalar 

Aile Yogası uygulamaları 


Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimine kimler katılabilir? Okul Öncesi Öğretmenleri Çocuk Gelişimi Mezunları Ebeveynler Yoga eğitmenleri Bir çocuğun hayatına dokunmak isteyen herkes katılabilir.

cocuk-yogasi-06.jpg

Eğitmen: Begüm Tekön Eyilik Begüm Tekön Eyilik, 2017 yılından bu yana aktif olarak Çocuk Yogası, Hatha Yoga ve Hamile Yogası dersleri veriyor. Bu zamana kadar farklı kurum, okul ve yoga stüdyosunda dersler veren Begüm Tekön Eyilik, çocuklarla çalışmanın kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirtiyor. "Çocukların masum hayal dünyası ile tanışmak, yeni bir şey öğrendiklerinde yaşadıkları mutluluğa şahit olmak, sordukları inanılmaz sorulara cevap vermeye çalışmak beni çok mutlu ediyor ve ufkumu açıyor" diyen ve bir çocuk annesi olan Eyilik aynı zamanda çocuk kitapları yazıyor. Şu ana kadar dört tane çocuk kitabı yayınlanan Eyilik, çocuklarla çalışmanın insanı genç ve dinç tuttuğuna inanıyor. Bu yolda edindiği bilgi ve tecrübeleri Eğitmenlik Eğitimine katılacak olan kişilerle paylaşmaktan mutluluk duyduğunu belirtiyor. 


Program Tarihleri:  3-4-10-11 Şubat 2024

Program Yeri:  YogaKalp Stüdyo (1748 Sk. No 13 B Temizocak Apt, Aksoy - Karşıyaka / İzmir)

Ödeme Koşulları: Erken kayıt ücreti 4500 TL'dir (20 Ocak tarihine kadar). 20 Ocak sonrası kayıtlarda Eğitim Ücreti 5800 TL'dir. Programı yarıda bırakan öğrencinin ödediği tutar iade edilmez.

Kayıt ve Ek bilgi için +90 532 230 7856 no.lu telefondan veya sebnem@yogakalp.com adresinden ulaşabilirsiniz.

bottom of page